Ne propustite
Ponovo na terenu: Debitantski nastup Zlatana Muslimovića u dresu slovenskog prvoligaša

Bh. napadač Zlatan Muslimović ponovo se vratio na teren nakon godinu dana bez angažmana.

Zlatan je 15. jula 2014 godine napustio redove kineskog GZ Renhea, da bi istog datuma ove godine priključio se redovima slovenskog prvoligaša NK Zavrč.

Samo dva dana poslije Zlatan je upisao debitanstki nastup za svoj novi tim i to na gostovanju njegovog tima na Ljudskom vrtu  kod ekipe Maribora. Utakmica Maribor-Zavrč je bila prva utakmica u novoj takmičarskoj sezoni 1.SNL, a rezultat na kraju susreta je glasio 1:1.

Za goste iz Zavrča je pogodio Jure Matjašič u 10 minuti susreta, a za domaće Luka Zahovič u 39 minuti. Naš Zlatan Muslimović je na teren ušao u 65 minuti ovog susreta.

Ekipi NK Zavrč ovo je treća sezona u 1.SNL. U sezoni 2012/13 osvojili su 2.SNL, da bi u sezoni 2013/14 završili na petom mjestu 1.SNL. Isti plasman su ostvarili i predhodne sezone. Najbolji plasman u okviru slovenskog nacionalnog kupa ostvarili su u sezoni 2011/12 i 2014/15 plasmanom u četvrtfinale.