Ne propustite
Ermedin Demirović postigao pogodak u porazu Leipziga

Juniorska selekcija Vfl Wolfsburga pred oko 250 gledalaca na Porschestadionu savladala vršnjake iz RB Leipziga rezultatom 4:2 u okviru drugog kola A-juniorske Bundeslige Sjever Sjeveroistok.

Prvi pogodak na utakmici viđen je tek u 22. minuti kada je Leandro Putaro doveo domaćine u vodstvo. Igrala se 34. minuta kada je Justian Möbius udvostručio vodstvo domaćih. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gosti iz Leipziga dolaze do prvog pogotka preko Agyemanga Diawusie. Mladi bh. reprezentativac Ermedin Demirović u igru je ušao u 62. minuti kao zamjena za Maximiliana Schnabela. Pitanje pobjednika riješio je Leandro Putaro svojim drugim pogotkom na utakmici kojeg je postigao u 66. minuti. Potencijalni mladi bh. reprezentativac Orhan Vojić u igru je ušao u 75. minuti kao zamjena za dvostrukog strijelca Leandra Putara. RB “Leipzig” do svog drugog pogotka na ovom meču došao je u 80. minuti, a strijelac je bio upravo bh. reprezentativac Ermedin Demirović koji je još jednom pokazao zašto je doveden u juniorsku selekciju “crvenih-bikova”.