Ne propustite
Damir Bektić postigao pogodak u porazu Hertha BSC-a

Juniorska selekcija Hamburger SV-a  savladala je vršnjake iz Hertha BSC-a pred oko 180 gledalaca na Wolfgang-Meyer-Sportplatzu rezultatom 5:3 u okviru drugog kola A-juniorske Bundeslige Sjever Sjeveroistok.

Potencijalni mladi bh. reprezentativac Damir Bektić započeo je susret za goste iz Berline od prve minute kao kapiten, a uspio je da postigne svoj prvi ovosezonski pogodak na ovom meču. Domaći su furiozni krenuli od prve minute i do vodstva su došli u četvrtoj minuti igre preko Gilliana Jurchera. Šest minuta kasnije vodstvo domaćih udvostručio je Khaled Mohssen, da bi u 19. minuti Mats Köhlert postigao i treći pogodak za ekipu HSV-a. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak za domaće, a strijelac je bio Dren Feka. U drugom poluvremenu, Damir Bektić je u 54. minuti samnjio rezultatski zaostatak gostiju iz Berlina. Veznjak Hertha BSC-a Tahsin Cakmak u nastavku utakmice postiže svoja dva pogotka u 65. odnosno 78. minuti. Pobjedu juniorske selekcije Hamburger SV-a potvrdio je lijevi bek gostiju Enes Akyol koji je minutu prije kraja utakmice postigao autogol.