Ne propustite
Zukanović pocrvenio, Simić na klupi‏

Sinoć su igrana preostala dva susreta osmine finala italijanskog Kupa. Na stadionu Luigi Ferraris, Sampdoria je ugostila peterostrukog osvajača italijanskog Kupa ekipu AC Milana. U ekipi Sampdorije u startnoj postavi svoje mjesto je našao reprezentativac BiH , Ervin Zukanović. Na klupi Milana, nakon oporavka od loma noge i izbivanja sa terene tačno 151 dan, našao je potencijalni reprezentativac BiH, Stefan Simić.

Ekipa AC Milana povela je u 50. minuti susreta. Strijelac gola bio je Niang na asistenciju Carlosa Bacce. U 64. minuti Ervin Zukanović je povukao loptu sa svoje polovice terena , izgubio loptu kod protivničkog šesnaesterca i napravio  faul nad Mexesom. Glavni arbitar susreta Domenico Celi pokazuje Ervinu žuti karton međutim zbog prigovora nakon žutog kartona, glavni arbitar ga opominje drugim žutim kartonom odnosno automatski dobija crveni karton. Do kraja susreta ekipa Sampdorije nije uspjela napraviti ništa. U sudijskoj nadoknadi, u 93. minuti susreta Carlos Bacca na asistenciju Honde pogađa za 2:0 i plasman svoje ekipe u četvrtfinale italijanskog Kupa gdje će igrati protiv Carpia.

zuka2

Na stadionu Olimpico igrali su  Lazio i Udinese. U ekipi Lazia zbog povrede na raspolaganju nije bio Senad Lulić,reprezentativac BiH. Ekipa Udinesea povela je golom Konea u u 67. minuti susreta. Međutim ekipa Lazia brzo postiže dva zgoditka, prvo Matri u 70. muti, a zatim Cataldi u 79. minuti susreta. Do kraja susreta nije došlo do promjene rezultata, ostalo je 2:1 za ekipu iz Rima. U čevrtfinalu će igrati sa Juventusom.